O mnie

Hej – jestem Ania i… po prostu kocham Jogę!

A jeszcze bardziej kocham dzielić się dobrą energią i uśmiechem z innymi. Głęboko wierzę, że każdy z Nas może wnieść do świata wiele dobrego i tak pięknie jest podzielić się tym z drugim człowiekiem. 

Jestem Nauczycielem Jogi z wieloletnią praktyką własną, a także magistrem Psychologii. Fascynuje mnie możliwość połączenia tej wyjątkowej nauki o człowieku wraz z jogą i jej wpływ na ludzką istotę. Również swoją pracę magisterską poświeciłam jodze w kontekście leczenia uzależnień od alkoholu i hazardu. 

Uwielbiam pracę z ludźmi. Początkowo swą praktykę rozpoczęłam sama jako nastolatka w domowym zaciszu, ale już od początku wiedziałam, że Joga zostanie ze mną na zawsze. Jestem szczęściarą, że mogę łączyć swoją największą życiową pasję wraz z pracą. I pragnę dzielić się ta radością z innymi!

Najzwyczajniej w świecie wierzę w jogę. Jej holistyczne podejście do człowieka, a także wyjątkową nauke o szacunku jak i akceptacji do samego siebie. 

 

Napisz do mnie!

Co kocham w Jodze?

  • Jej holistyczne podejście do ludzkiej istoty! Możliwość odkrywania siebie, jak i otaczającego świata w pięknym świetle – zupełnie na nowo!
  • To, że jest dla każdego! Niezależnie od poziomu zaawansowania czy sprawności fizycznej. Każdy jest w stanie znaleźć w niej odpowiednią dla siebie cząstkę, która wniesie nową jakość do jego życia. 

Podejście

Moje podejście jest bardzo holistyczne. Oprócz asan zwracam uwagę na niezwykle istotny oddech, pranayamy, relaksację jak i medytację. Wierzę, iż wysublimowane połączenie tych wszystkich technik wraz z indywidualnym podejściem do Ucznia – mogą wnieść największą wartość.

To właśnie w duchu Jogi Sivananda ukończyłam swój kurs nauczycielski, aczkolwiek moja praktyka jak i ja, nieustannie ewoluujemy, czerpiąc inspirację z otaczającego świata i wytrwale się ucząc. Ponadto uwielbiam wplatać w zajęcia magię zapachu, a także ukochanego dźwięku! Dźwięk mis dźwiękowym czy dzwoneczków jest dla mnie zdecydowanie czymś magicznym i wspaniale otulającym nasze zmysły.

Ponadto nieustannie pragnę się rozwijać, a przede mną niebawem kolejne kursy jak i szkolenia, a także wiele godzin spędzonych w towarzystwie ukochanych książek jak i praktyki własnej.

 Moja Joga

Jestem certyfikowanym Nauczycielem Jogi Sivanandy (200 RYT), Yin Yogi, a także Instruktorem Jogi dla Dzieci. Ponadto zajmuję się też masażem dźwiękiem z wykorzystaniem mis tybetańskich. 

Moja joga zaczęła się od jej klasycznej formy, co dało mi ogrom wiedzy jak i potrzebne ugruntowanie. Nie lubię jednak etykietek. Słucham przede wszystkim siebie, swoich Uczniów i tego co w danym momencie jest Nam potrzebne. Uwielbiam się ruszać, płynąć z oddechem, a także odkrywać nowe przestrzenie w ciele jak i umyśle. I to właśnie przede wszystkim to pragnę przekazać dalej.

Prowadzę zajęcia grupowe jak i indywidualne, a także w wersji online. Uczę dzieci w przedszkolu jogi poprzez zabawę jak i zdrowy ruch, a także z pacjentami w środku leczenia uzależnień. Organizuję także wyjątkowe zajęcia Jogi dla Mam z Dziećmi. Przez kilka lat uczyłam w krakowskich szkołach, aby osiąść w swoim rodzinnym mieście: Bielsko-Biała.

„Be Good, Do Good. Do things always without attachment perform action which should be done, for by performing action without attachment, man reaches the Supreme.”

Swami Sivananda

Co więcej?

Jestem mgr Psychologii, a moja praca magisterka nosi tytułWpływ praktyki jogi na osoby uzależnione od alkoholu i hazardu podczas terapii odwykowej„.

Uwielbiam przebywać w towarzystwie ludzi. Mam duszę wędrowcy, który kocha podróżować jak i jeść pyszne, wegetariańskie jedzenie. Kocham góry i wspinaczkę. Najchętniej mieszkałabym w Alpach, a każdą wolną chwilę spędzała w otoczeniu natury.

Jestem dumną właścicielką radosnego psiaka Loli – którego, czasem możecie zobaczyć na zajęciach czy wyjazdach.

Kursy i certyfikaty

  • Certyfikowany Nauczyciel Jogi (Międzynarodowe Centrum Sivananda Yoga Vedanta – 200 RYT)
  • Yin Yoga Teacher Training – 30 RYT (BEYINYANG Dominik Trznadel)
  • Instruktor Jogi dla Dzieci wg. metody Agnieszki Lasoty. 
  • Mgr Psychogii – studia ukończone z wyróżnieniem (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego).
  • Kurs zaawansowany III stopnia masażu dźwiękiem „NADIGOND”
  • Uczestnik programu „Projekt Bohaterskiej Wyobraźni” – Heroic Imagination Project realizowany przez Profesora Zimbardo
  • Instruktor Rekreacji Ruchowej specjalność – wspinaczka skalna